Robootikakool

Toimetatakse erinevate hariduslike robotitega ning tehakse esimesed sammud programmeerimise maailmas. Eesmärk on arendada lastes fantaasiat ja pakkuda elamusi.

Tegevus arendab lapse fantaasiat, pakub võimalust leiutamishuvilistele lastele luua asju esemetest enda ümber. Ehitatakse lego roboteid, ning progammeeritakse neid rajal sõitma. Tulem – areneb lapse kognitiivsus, käelisus, sotsiaalne külg, laieneb silmaring, fantaasia ja loovus.

Videosid Robootikakoolist

Robootikakooli juhendaja – Marge Paluoja

Lastega koos on tore mängida, õppida ja toimetada. Seda kõike saame teha robootikakoolis. Meie kasutada on lego-klotsid ja tahvelarvutid – paneme slaidide järgi kokku erinevaid roboteid ja programmeerime neid liikuma. Lapsed õpivad WeDo2 tarkvara kasutades, kuidas anda robotile käsklusi liigutamiseks. Teeme paaristööd ja arvestan laste individuaalsusega. Kevadeti oleme osa võtnud väiksemate laste robootikanäitusest Junior First Lego League Tartus. Ühise meeskonnana valmistame selleks näituseks ette mehhaaniliselt liikuva ehitise ja temaatilise plakati.

Kirjuta julgesti – marge@minikool.ee

Vaata ka teisi huviringe!

Peale huviringide on veel meie Minikoolis: