Robootikakool

Toimetatakse erinevate hariduslike robotitega ning tehakse esimesed sammud programmeerimise maailmas. Eesmärk on arendada lastes fantaasiat ja pakkuda elamusi.

Tegevus arendab lapse fantaasiat, pakub võimalust leiutamishuvilistele lastele luua asju esemetest enda ümber. Ehitatakse lego roboteid, ning progammeeritakse neid rajal sõitma. Tulem – areneb lapse kognitiivsus, käelisus, sotsiaalne külg, laieneb silmaring, fantaasia ja loovus.

Videosid Robootikakoolist

Robootikakooli juhendaja – Anneli Mõtsmees

Ma töötan Lohkva Lasteaias õppejuhina ning olen ka mitmete tehnoloogia-  ja robootikahuviringide õpetaja. Oman klassiõpetaja, lasteaiaõpetaja ja haridustehnoogi haridust. Minu lemmikud on Wonder Workshop Dash ja Dot robotid, mis pärinevad USA-st. Kohtusin nende robotitega viis aastat tagasi täiest juhuslik. Leidsin need internetist Robotshopist ja tahtsin neid väga katsetada. Sellel ajal neid veel Eestis ei müüdud, seega tuli nad tellida Prantsusmaalt. Alates sellest päevast, kui robotid meie lasteaeda jõudsid, olen ma koos lastega  neid  pidevalt  kasutanud ja neid tundma õppinud. Insplay firma nimetas mind eelmisel aastal  Dashi, Doti ja Cue robotite robomentoriks. Olen lastega osalenud 4 korda USA poolt korraldataval Wonder League Robotics Competitionil ja jõudnud seal 3 korda finaali.

Dashi ja Dotiga programmeerimisel on palju võimalusi ja alalti  lõbus!