Robootikakool

Toimetatakse erinevate hariduslike robotitega ning tehakse esimesed sammud programmeerimise maailmas. Eesmärk on arendada lastes fantaasiat ja pakkuda elamusi.

Tegevus arendab lapse fantaasiat, pakub võimalust leiutamishuvilistele lastele luua asju esemetest enda ümber. Ehitatakse lego roboteid, ning progammeeritakse neid rajal sõitma. Tulem – areneb lapse kognitiivsus, käelisus, sotsiaalne külg, laieneb silmaring, fantaasia ja loovus.

Robootikakooli juhendaja – Kerli Mikk (6-12a. lastele)

Minikoolis korraldab robootikakooli ja legokooli Nuti-Mik OÜ Robootikakooli juhendaja Kerli Mikk. Suurte kogemustega reaalainete õpetaja, kes panustab robootika huviringide korraldamisesse, et arendada noorte digipädevust.

Nuti-Mik OÜ koostöös NutiLaboriga korraldab Minikoolis Nuti-Miku robootikaringi, mis on lastele täisteenus. Programm sisaldab esmast tutvust järgmiste robootika lahendustega (Bee-Bot, Ozobot, WeDO Lego Education), mis on loodud spetsiaalselt arendamaks laste tehnikaalast huvi. Igas ringitunnis ehitavad lapsed koostöös kaaslastega, juhendaja suunamisel, valmis roboti, mis täidab etteantud ülesannet. Kindlasti saab ringis ka esmase kokkupuute ja kogemuse WeDo graafilise programmeerimiskeskkonnaga… https://www.nutimik.ee/

Kirjuta julgelt – nutimik@minikool.ee

Robootikakooli juhendaja – Liis Kuusik (4-5a. lastele)

Tere, mina olen Liis! Mul on kaks põhiolekut: väga elav ning asjalikult tõsine. Mulle meeldib väga igasuguse uue põneva õppimine-avastamine oma silmaringi laiendamiseks: juhin ELFis suviti talguid, harrastan tänavatantsu, vaimustun kõigest lennundusega seonduvast, jooksen kaardiga mööda metsi, treenin improkomöödiaga kõhulihaseid, korraldan Robotexiks tuletõrjumise võistlust. Mind võib leida juhendamas töötube ja teostamas oma projekte Tartu avatud töökojas SPARK Makerlabis ning rõõmustamas väikeseid ja suuri teadusega Kolmes Põrsakeses.

Väiksena olin raudpoltkindel, et minust saab tulevikus teadlane nagu Charles Darwin või Richard Feynman. Nüüd aga õpin Tartu ülikoolis arvutitehnikat, et tulevaste kosmoseavastuste tarbeks roboteid disainida ja ehitada. Üles kasvades puutusin robootika ja tehnoloogiaga kokku enamasti vaid läbi teleriekraani, sest polnud lihtsalt võimalusi, õpetajaid ega vahendeid. Söandasin robootikale oma südame ja mõistuse anda alles ülikoolis pärast oma esimese legoroboti ehitamist.

Nüüdseks olen ehitanud juba mitu keerukamat robotit ning unistan, et kunagi võiks minu kui ka mu õpilaste ehitatud robotid aidata ehitada Marsile kolooniat, kaevandada asteroididelt väärismetalle ning õpetada nende lastele ja lastelastele koolitükid selgeks.

Kirjuta julgelt – liis@minikool.ee

Videosid Robootikakoolist

Osalustasu palume maksta arvelduskontole lähtuvalt lapse vanusest!

Osavõtutasu peab laekuma meile iga kuu hiljemalt 5. kuupäevaks ettemaksuna. Arveid Minikool ei väljasta.