Nutikool

Uus huviring Minikoolis 2019. aasta sügisest!

Nutikool kasvas välja Minikooli Fotokoolist ning on loogiline jätk teemale, mis fotokooli lapsi oma tegevuste käigus jäägitult endasse neelas: nutimaailm ja kõik, mis seal sees on.

Nutikoolis ühendame kunsti, digimaailma ja laste enda nutikuse läbi kõikvõimalike tegevuste.

Võtame iga kuu ette ühe suurema teema, mille raames proovime teha ise midagi valmis, kasutades samal ajal nii nutiseadmeid kui reaalseid vahendeid (nt digikunst ja virtuaalnäitus, pildistamine ja fototöötlus, video ja heli, animatsioon, 3D kunst jne). Põimime sisse käelist tegevust ja püstitame endale ise digiülesandeid. Jälgime hoolega ka digimaailma ohutuse ja eetika teemasid.

VOSK – võta oma nutiseade kaasa!

Nutikooli juhendaja – Kadi Karro

Juhendaja Kadi Karro on tegevfotograaf, õppinud muuhulgas ka 3D kujundamist Tartu Kunstikoolis ning olnud fotokooli juhendaja Minikooli algusest peale.

Fotopisik minus sai alguse juba lapsepõlves, olen sellest ajast peale käes hoidnud väga erinevat tüüpi kaameraid ja soovinud saada fotograafiks nii kaua, kui mäletan. Elu suunas ikka teisi erialasid proovima ja alles nüüd, kus mul on endal lapsed, olen jõudnud lõpuks süveneda ka fotomaailma tehnilisse külge, unustamata samas neid vahetuid kogemusi, mida andis mulle päris isikliku kaamera tundma õppimine ja pildistamine oma vaistu usaldades, katse-eksitusmeetodil.

Täna on mul pagasis mitmekülgne kunsti- ja loodusteaduste alane haridus, oma ettevõte ning kaks last, kes kumbki omal moel huvituvad fotograafiast ja visuaalsest eneseväljendusest. Neid juhendades ja suunates olen kogunud mõtteid, kuidas tutvustada nutimaailma erinevas vanuses lastele. Seda kõike soovingi edasi anda ka Minikooli nutikoolis – eelkõige ikka mänguliselt ja praktiliselt.

Kirjuta julgelt – kadi@minikool.ee