Näitemängukool

Õpetatakse lastele, kuidas väljendada end läbi erinevate karakterite. Eesmärk on rollimängude mängimine väikese grupiga. Lavastame ja etendame laste näitemänge.

Õpime teatri põhitõdesid, koos töötama, üksteisega arvestama, kostümeerima, grimeerima, end mitmekülgselt väljendama ja teisi lõbustama. Laps saab enesekindlamaks, areneb suhtlemisoskus, kehakeele kasutamise oskus ja teistega koostegutsemise oskus. Tulem – laps saab esinemisjulgust.

Videod näitemängukoolist

Näitemängukooli juhendaja – Veronika Davel

Parim meelelahutus on üks põnev ja õpetlik lugu!!

Olen väikesest peale olnud suur lugude huviline. Pole vist ühtegi muinasjuttu, mida ma lugenud poleks.  Olin kodukandi raamatukogus tuntud oma suure lugemishuvi tõttu, kuna olin seal pidev külastaja. Omal ajal sai ka ise kirjutatud jutukesi, luuletusi, lavastatud näidendeid ja mustkunstietendusi lähikondlastele.  Mulle meeldis rollimäng – enda asetamine teise inimese kingadesse. Kogeda kõike, mida elu pakub. Mõista seeläbi ka teise inimese seisukohta, tundeid, mõtteid.

Kooliajal sai osaletud näiteringis, kus hiljem etendasime lisaks tavanäidenditele muusikale koos tantsuga. Mitmekesiste huvide tõttu osalesin veel ka  tantsu-, kabe-, võrkpalli- laulu-, kergejõustiku-, käsitööringides. Peale keskkooli tahtsin näitlejaks õppida, kuid vanemad laitsid selle ameti maha, ometi pole minu näitlejaveri kuskile kadunud.

Mind paelub psühholoogia. Näitlemises saame võtta erinevaid rolle, proovida erinevaid situatsioone, kasvatada esinemisjulgust, õppida paremini suhtlema, rikastada sõnavara jne.  Ühesõnaga – lasta fantaasial lennata, mis aitab meie ajul end arendada nii, et oma elus oleme loomingulisemad, mõtleme kastist välja ning leiame rasketele olukordadele mängeleva kergusega  lahendusi.

Elu – see on mäng! Naudi seda!