Näitemängukool

Näitemängukooli eesmärk on õpetada osalejatele, kuidas kujutlusvõime ja ümberkehastumine enese heaks tööle panna. Läbi mänguliste tegevuste ja lavastuste harjutavad lapsed mitmekülgset eneseväljendus, koguvad esinemisjulgust ning ammutavad seeläbi usku iseendasse. Lisaks teeme noorte näitlemishuvilistega tutvust ka teatri lahutamatu visuaalse poolega: grimeerimine, kostümeerimine, loome taustahelide ja lavakujundusega lavastusele õige meeleolu.

Videod näitemängukoolist –

Näitemängukooli juhendaja – Liisa Nurme

Näitlemise avastasin enda jaoks juba lasteaias, mil osalesin oma elu esimeses näitemängus. Pärast seda olen näitlemisega võimaluste piires tegelenud põhikooli ajal, mil ma käisin mitu aastat näiteringis. Teater on mind alati paelunud, kuid minu tegelikuks kireks on filmindus. 2019. aastal oli mul võimalus osaleda Kristofer Nolani filmi „Tenet“ massistseenis, millega täitus üks mu pikaajalisemaid unistusi. Kahjuks ei ole mul filmistaari välimust ja seepärast pole mul õnnestunud saada ühtegi päris filmirolli, kuid see-eest olen ma suurepärane lugude jutustaja, kirjutaja ning jäljendaja. Lood, nii väljamõeldud kui ka tõelised, on olnud osa minust kauem kui mäletan. Koos lugudega on tulnud ka ümberkehastumine, mis tegelikult ongi kogu teatri alus. Näitlejal on tema tegelase lugu, tema roll, mida tuleb esitada nii veenvalt, et ennekõike näitleja ise usuks, et sel hetkel pole ta mitte tema ise, vaid see, keda ta kehastab. Selleni me Näitemängukoolis püüdlemegi: kuidas vahetada end selleks üürikeseks hetkes väljamõeldud tegelase vastu. Kuid enne tuleb leida julgus proovida, mis on tegelikult lõpptulemusest palju olulisem. Kelleks iganes väikesed näitlemishuvilised tulevikus ka ei saaks, enesekindlus, kujutlusvõime ja esinemisjulgus on midagi, mis on olulised igal elualal.