Näitemängukool

Õpetatakse lastele, kuidas väljendada end läbi erinevate karakterite. Eesmärk on rollimängude mängimine väikese grupiga. Lavastame ja etendame laste näitemänge.

Õpime teatri põhitõdesid, koos töötama, üksteisega arvestama, kostümeerima, grimeerima, end mitmekülgselt väljendama ja teisi lõbustama. Laps saab enesekindlamaks, areneb suhtlemisoskus, kehakeele kasutamise oskus ja teistega koostegutsemise oskus. Tulem – laps saab esinemisjulgust.

Videod näitemängukoolist

Näitemängukooli juhendaja – Anni Õnneleid

Lasteaias olin hästi tagasihoidlik ning nii anti mulle „Pöial-Liisi“ lavastuses viienda lille osa. Meil olid sellised krepp-paberist torbikud peas ja tegime vist ühe tantsu. Ning siis kuni gümnaasiumini ei olnudki mul erilisi meeldejäävaid rolle. Miina Härma Gümnaasiumis olid meil aga draamatunnid, õpetajaks imeline Ivika Hein, kus õppisime erinevaid asju teatri, lavastamise ning teksti kirjutamise kohta ning mu sees lõi väike lambike põlema, et just seda kõike ma teha tahangi.

Liitusin oma kodukohas Elvas harrastusteatriga ning sain esimesed korrad laval suuri rolle mängida. Ülikooli läksin Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus õppisin kultuurikorraldust, spetsialiseerusin muidugi etenduskunstidele. Samal ajal lõime sõpradega oma väikese teatri, mis 7 aastat tegutses. Käisin mitmetel koolitustel, kus õpetati lavalist liikumist, lavavõitlust, grimeerimist jmt.

Hiljem saingi endale jumestaja kutsetunnistuse ning 2011 liitusin Pajusi Teatriga Jõgevamaal, kus olen seni olnud tegev näitleja, lavastaja ja grimeerijana. Minu käe all on lavale jõudnud 9 lavastust ning eelmisel aastal alustas tööd ka laste teatristuudio.

Lastega olen tegelenud erinevates laagrites, teinud seal nö intensiivset teatristuudiot ning püüdnud neile nädalaga kõiki erinevaid teadmisi edasi anda. Veel olen töötanud kolm aastat Teatri Kodus teatristuudio juhendajana, igal poolaastal tuli meil välja 2 lavastust, nooremate ja vanemate lastega, mille suuremas osas ise kirjutasin.

Minikoolis tahaksingi lastele näidata, milline on see põnev teatrimaailm nii lava ees, lava peal kui selle taga ning anda edasi kõiki teadmisi, mis 14 aasta jooksul, kui olen teatriga tegelenud, olen.

Kirjuta julgelt – anni@minikool.ee

Osalustasu palume maksta arvelduskontole lähtuvalt lapse vanusest!

Osavõtutasu peab laekuma meile iga kuu hiljemalt 5. kuupäevaks ettemaksuna. Arveid Minikool ei väljasta.