Loovkool

LOOVKOOL

Loovkoolis õpime tundma erinevaid materjale ja neid kasutama läbi erinevate tehnikate. Õpime rõivaid re-disainima, taaskasutama ja isikupärasemaks muutma. Kavandame ja teeme lõikeid. Tikime, koome, heegeldame, punume, peamiselt õmbleme käsitsi ja ka õmblusmasinaga.
Meisterdame mänguasju ja erinevaid aksessuaare, samuti teeme vahvaid kodukaunistusi. Sobib lastele, kellele meeldib loominguline olla. Kõik töövahendid ja materjalid on kohapeal. Valminud tööd saab osaleja koju kaasa.
Loovkooli eesmärgiks on huvi äratamine loomeprotsessi vastu, käsitöö lihtsamate töövõtete omandamine ning nende oskuste rakendamine praktilistes töödes.

Õpetuse eesmärgid:
õpib kavandama ja teostama oma ideid, endale ülesandeid püstitama ning neid loovalt lahendama;
õpib tundma ning õigesti ja säästlikult kasutama erinevaid materjale, töö- ja tehnilisi vahendeid;
omandab erialase terminoloogia;
omandab õiged tehnoloogilised võtted materjalide töötlemiseks; arvestab töötamisel töötervishoiu ja ohutustehnika nõudeid;
arendab loovust ja esteetilist maitset, õpib hindama loomingulise eneseteostuse võimalusi, mida pakub käeline tegevus;
õpib väärtustama ja hoidma rahvuskultuuri, elama ühises kultuuriruumis teiste rahvastega;
õpib töötama üksi ning koos teistega, hindama tööks vajalikke isiksuseomadusi: vastutustunnet, täpsust, püsivust, kriitilist meelt.

Õppesisu:
Loovukoolis on iga kuu erinev teema.
September – paelad-nöörid
Materjalid paelte valmistamiseks: niidid, lõngad, nöörid, naharibad, kileribad jne. Õpime selgeks makramee põhisõlmed ja nendest tooteid valmistama.
Oktoober– paberikunst (kaardid-karbid)
Paberi rebimine, lõikamine silma järgi ja märgitud joont mööda, voltimine. Mõõtmine, märkimine, šabloonide kasutamine. Liimimine. Paberitööde kaunistamine: värvimine ja aplikatsioonid. Erinevate kaartide/karpide valmistamine tähtpäevadeks. Oskus kasutada erinevaid lõiketerasid ja lõikemasinaid
November – Mänguasjade meisterdamine (nukk või kaisukas).
Õpime kavandama, lõikeid konstrueerima, välja lõikama ja õmblema käsitis ja masinaga.
Detsember- Kingituste meisterdamine (jõulud)
„Tee ise sõbrale jõulukink“. Kingituste pakkimine.
Jaanuar– viltimine
Vildime riidele ja teeme villahaldja
Veebruar – Heegeldamine
Heegeldame korvi, tutvume vabaheegeldamisega, amiguru tehnikaga