Minikooli kevadvaheaja laager “Kes otsib, see leiab!”

By minikool|aprill 13, 2021|Uncategorized|

„KES OTSIB, SEE LEIAB”

Minikooli kevadvaheaja programm

19-23 aprill 2021

Laagris osaleja vajab:

• meeskonda kellega koos ülesandeid tegema minna
• piltide tegemiseks telefoni või fotoaparaati
• arvutit, kuhu saab tõmmata äpi PicCollage (või mõni muu sulle sobivam)
• mugavaid jalanõusid ja riietust vastavalt ilmale

Laagris osaleja valikud:

• vali omale ise tore seltskond
• vali ise marsruut, kuhu soovid minna
• vali omale ise aeg, millal soovid ülesandeid täita

Laagris osaleja kohustus:

• pead täitma kõik 5 ülesannet
• pead saatma meilile info@minikool.ee 5 pildimosaiiki hiljemalt esmaspäevaks 26. aprilliks

IGA LAST, KES OSALEB LAAGRIS JA SAADAB VIIEÜLESANDE VASTUSED, OOTAB MINIKOOLIS VÄIKE ÜLLATUS!

1 ülesanne „OTSIME TÄHTI”

Kirjuta paberile oma nimi (näiteks: MINIKOOL). Otsi Tartu linna kaardilt oma linnaosast üles tänavanimed, mis algavad sinu nimes olevate tähtedega (näiteks: Mäe, Ida, Nõva, Iiris, Küütri, Oa, Oja, Laane tänav). Tee oma telefoni või fotoaparaadiga tänavasildist pilt.

Lae pidimosaiik koos tuunitud pilidega arvutisse ritta nii, et saaksin välja lugeda sinu nime. Üks pilt on selfie sinu meeskonnast ja ülejäänud pildid tänavanimedest.

2 ülesanne „OTSIME NUMBREID”

Otsi linnas numbreid 1-10. Ole loov ja ole nutikas. Sa võid numbreid märgata majadel, autodel, bussipeatustel, reklaamidel, postidel, elektrikappidel…. Pildista numbrid võimalikult erinevatel kohtadel ja kujunda neist jällegi pildimosaiik. Üks piltidest peab jällegi olema selfie sinu grupist, kellega sa ülsesandeid täidada.

3. ülesanne „OTSIME VÄRVE”

Vali omale välja mingi värvikombinatsioon: värvid vesivärvialusel, vikerkaar, sinu värvilne sall, värvipaberite plokk vms. Otsi linnas neid värve ja pildista neid. Fotomosaiigis peaks olema pilt sinu meeskonnast, valitud värvilisest asjast kodus ja neid värve sisaldavad fotod.

4. ülesanne „OTSIME KUJUNDEID”

Vaata oma matemaatikaõpikust järele, milliseid kujundeid sa tunned (romb, ruut, kuup, ovaal, risttahukas, püramiid, erinurksed jne). Püüa leid nii palju erinevaid kujundeid linnas ja looduses, kui võimalik. Kujunda neist jällegi pildimosaiik, kust ei puudu ka meeskonna pilt.

5. ülesanne „OTSIME KEVADET”

Mõtle milliseid kevade tunnuseid sa tead. Uuri juurde õpikust või internetist. Pildista need kõik üles ja tee jällegi mosaiik koos oma grupipildiga. Ega sa vihmaussi ei unustanud pildistada 😊

Oled väga, väga tubli, et laagri kaasa tegid! Kui oled mulle kõik 5 mosaiiki saatnud (sul on võimalus sinna ka lisada sõnu, kaunistusi, raame), siis ootab sind ja sinu meeskonda Minikoolis väike üllatus. Annan sulle ise teada, millal võid järele tulla.

Palun sinult ka luba need vahvad mosaiigid säilitada ja kasutada neid Minikooli erinevatel üritustel ja näidata teistele Minikooli seintele riputades.