Loomakool

Tutvume kõige elavaga loomariigis. Mõnda looma kohtame elusuuruses, mõnda raamatulehel, osadega teeme tutvust filmi vahendusel või muuseumis, haruldasemad loomad joonistame ise paberile üles. Muuseas meisterdame varjupaiga kassidele mänguasju, tutvume erinevate koeratõugudega, teeme toidupalle aialindudele ning korraldame linnuvaatlust, ehitame putukahotelli ning uurime luubiga puruvanasid tiigivees, kuulame erinevate lindude laulu ning võrdleme karu jälge oma jalajäljega.

Tulem: laps oskab märgata, hinnata ja hoida loodust ja elurikkust meie ümber.

Loomakooli juhendaja – Liisi Kulasalu

Olen Liisi ja mulle meeldib väga õppida uusi asju ning ma vaimustun kergesti. Ühel hetkel külvan oma sõbrad ja tuttavad üle oma tehtud seepidega, järgmisel hetkel on kõigil uhked ja lopsakalt kaunistatud salvrätikarbid. Hobide osas avastan ma iga aasta midagi uut, mida mulle siis kõige rohkem teha meeldib. Oma peamiseks andeks pean ma aga oskust ka teistes samasugust vaimustust tekitada, midaiganes meil siis käsil ka pole.

Oma igapäevaelus olen ma loomaarst ning ka seda tööd teen ma rõõmu ja põnevusega. Peamiselt tegelen koerte ja kassidega, aga õues võluvad mind putkedel kükitavad triiplutikad, kevadised laulvad ööbikud ja veidrad sukelduvad pardid. Loodan ka lastele edasi anda selle ande, kuidas märgata meie ümber olevat elusloodust ning selle piiritut põnevust.

Kirjuta julgelt – liisi@minikool.ee