Fotokool

Eesmärk on tutvustada lastele vahendeid ja võimalusi tänapäeva foto- ja videomaailmas. Julgustada lapsi pildistama, kasutama kaasaegset digitehnikat, esitlema oma töid, samas informeerida lapsi ka interneti ohtudest, mis kaasneb oma tööde esitlemisega. Mis on eetiline ja mis mitte, mida tohib postitada, kuhu tasub pilte lisada, mida endast rääkida jne. Laps õpib tegema valikuid, analüüsima, võtma vastutust läbi oma loodud foto- ja videoesitluste.

Mida me teeme?

• Õpime fotograafia alustalasid

• Teeme põnevaid fotoprojekte

• Proovime stuudiopildistamist

• Meisterdame fotomeeneid

• Osaleme näitustel ja fotokonkurssidel

• Katsetame fototöötlust

• Piilume videograafia maailma

Laps arendab fotokunsti annet ja saab näpunäiteid enesearendamiseks. Tulem – laps kasutab fotoaparaati sihipäraselt, teeb piltide seas valiku, raamib ja kaunistab jäädvustusi.

Fotokooli juhendaja – Kadi Karro

Fotopisik minus sai alguse juba lapsepõlves, olen sellest ajast peale käes hoidnud väga erinevat tüüpi kaameraid ja soovinud saada fotograafiks nii kaua, kui mäletan. Elu suunas ikka teisi erialasid proovima ja alles nüüd, kus mul on endal lapsed, olen jõudnud lõpuks süveneda ka fotomaailma tehnilisse külge, unustamata samas neid vahetuid kogemusi, mida andis mulle päris isikliku kaamera tundma õppimine ja pildistamine oma vaistu usaldades, katse-eksitusmeetodil.

Täna on mul pagasis mitmekülgne kunsti- ja loodusteaduste alane haridus, oma ettevõte ning kaks last, kes kumbki omal moel huvituvad fotograafiast ja visuaalsest eneseväljendusest. Neid juhendades ja suunates olen kogunud mõtteid, kuidas tutvustada fotomaailma erinevas vanuses lastele. Seda kõike soovingi edasi anda ka Minikooli fotokoolis – eelkõige ikka mänguliselt ja praktiliselt. Lapsed näevad maailma teistmoodi kui täiskasvanud. Seepärast on hea, kui lapsel on julgust jäädvustada perealbumisse ka oma ainulaadne maailmavaade, fotokoolis osalemine annab neile loodetavasti selle võimaluse ja vabaduse!

Kirjuta julgelt – kadi@minikool.ee

Osalustasu palume maksta arvelduskontole lähtuvalt lapse vanusest!

Osavõtutasu peab laekuma meile iga kuu hiljemalt 5. kuupäevaks ettemaksuna. Arveid Minikool ei väljasta.