Fotokool –  eesmärk on tutvustada lastele vahendeid ja võimalusi tänapäeva foto- ja videomaailmas. Julgustada lapsi pildistama, kasutama kaasaegset digitehnikat, esitlema oma töid, samas informeerida lapsi ka interneti ohtudest, mis kaasneb oma tööde esitlemisega. Mis on eetiline ja mis mitte, mida tohib postitada, kuhu tasub pilte lisada, mida endast rääkida jne. Laps õpib tegema valikuid, analüüsima, võtma vastutust läbi oma loodud foto- ja videoesitluste.

Mida me teeme?

• Õpime fotograafia alustalasid

• Teeme põnevaid fotoprojekte

• Proovime stuudiopildistamist

• Meisterdame fotomeeneid

• Osaleme näitustel ja fotokonkurssidel

• Katsetame fototöötlust

• Piilume videograafia maailma

Lapsed näevad maailma teistmoodi kui täiskasvanud. Seepärast on hea, kui lapsel on julgust jäädvustada perealbumisse ka oma ainulaadne maailmavaade, fotokoolis osalemine annab neile loodetavasti selle võimaluse ja vabaduse!

Laps arendab fotokunsti annet ja saab näpunäiteid enesearendamiseks. Tulem – laps kasutab fotoaparaati sihipäraselt, teeb piltide seas valiku, raamib ja kaunistab jäädvustusi.