Droonikool

Drooni- ja nutikool on uus huviring, mis on mõeldud kõigile lastele, kel on huvi droonide, aga ka fotograafia ja videograafiaga seonduva vastu.

Alustame sügisel kõige lihtsamate tehnoloogiliste vahenditega, õpime neid kasutama ja jõuame järk-järgult droonideni välja. Uurime ja katsetame pilte ja helisid, nutiseadmeid, fotokaameraid, valgust ja helitehnikat – st võtame teemaks paljud erinevad valdkonnad, millega droonindust saab seostada.

Võtame iga kuu ette ühe miniprojekti (nt digikunst ja virtuaalnäitus, pildistamine ja fototöötlus, teadusteater, koomiks ja piksilatsioon, videofilmid), mille loomisel kombineerime nii nutiseadmeid, droonidega salvestatavat materjali ning ehitame vajadusel oma kätega valmis rekvisiidid kui ka projekti jaoks vajaliku keskkonna.

Droonid paeluvad nii lapsi kui täiskasvanuid, aga unustada ei tohi ka ohutust ja seadusi. Droonikoolis õpime ja jälgime hoolega digi- ja droonitehnoloogia ohutuse ja eetika teemasid.

Täname Tartu Linnavalitsust, kes toetas Droonikooli 🙂

Droonikooli juhendaja – Kadi Karro

Juhendaja Kadi Karro on tegevfotograaf, õppinud muuhulgas ka 3D kujundamist Tartu Kunstikoolis ning olnud fotokooli juhendaja Minikooli algusest peale.

Fotopisik minus sai alguse juba lapsepõlves, olen sellest ajast peale käes hoidnud väga erinevat tüüpi kaameraid ja soovinud saada fotograafiks nii kaua, kui mäletan. Elu suunas ikka teisi erialasid proovima ja alles nüüd, kus mul on endal lapsed, olen jõudnud lõpuks süveneda ka fotomaailma tehnilisse külge, unustamata samas neid vahetuid kogemusi, mida andis mulle päris isikliku kaamera tundma õppimine ja pildistamine oma vaistu usaldades, katse-eksitusmeetodil.

Täna on mul pagasis mitmekülgne kunsti- ja loodusteaduste alane haridus, oma ettevõte ning kaks last, kes kumbki omal moel huvituvad fotograafiast ja visuaalsest eneseväljendusest. Neid juhendades ja suunates olen kogunud mõtteid, kuidas tutvustada nutimaailma erinevas vanuses lastele. Seda kõike soovingi edasi anda ka Minikooli droonikoolis – eelkõige ikka mänguliselt ja praktiliselt.

Kirjuta julgelt – kadi@minikool.ee