Digikunstikool

🙌UUS HUVIRING! Hei 1-4 klassi noor! Kui sa tahad end arendada kunstivaldkonnas ja õppida uut tulevikueriala, siis tule ja õpime arvuti ning Wacom digilaua abil looma omaenda erilisi digimaale ja illustratsioone, foto manipulatsiooni tehnikaid ning digikunsti algtõdesid.

See on mõeldud kunstihuvilistele lastele, keda huvitab joonistamine ja maalimine ning kes sooviksid seda proovida hariliku pintsli ja pliiatsi asemel hoopis digitaalse pintsli ja graafikalaua abil. Tulemus on nagu päris pilt või maal, ainult et arvutis failina.

Digikunstikooli juhendaja – Kadi Karro

Juhendaja Kadi Karro on tegevfotograaf, õppinud muuhulgas ka 3D kujundamist Tartu Kunstikoolis ning olnud fotokooli juhendaja Minikooli algusest peale.

Fotopisik minus sai alguse juba lapsepõlves, olen sellest ajast peale käes hoidnud väga erinevat tüüpi kaameraid ja soovinud saada fotograafiks nii kaua, kui mäletan. Elu suunas ikka teisi erialasid proovima ja alles nüüd, kus mul on endal lapsed, olen jõudnud lõpuks süveneda ka fotomaailma tehnilisse külge, unustamata samas neid vahetuid kogemusi, mida andis mulle päris isikliku kaamera tundma õppimine ja pildistamine oma vaistu usaldades, katse-eksitusmeetodil.

Täna on mul pagasis mitmekülgne kunsti- ja loodusteaduste alane haridus, oma ettevõte ning kaks last, kes kumbki omal moel huvituvad fotograafiast ja visuaalsest eneseväljendusest. Neid juhendades ja suunates olen kogunud mõtteid, kuidas tutvustada nutimaailma erinevas vanuses lastele. Seda kõike soovingi edasi anda ka Minikooli Digikunstikoolis – eelkõige ikka mänguliselt ja praktiliselt.

Kirjuta julgelt – kadi@minikool.ee